Ben Kimim

IMG_0795ERCAN ÇUHADAR

03 Ocak 1970’te Çorum/Alaca’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Alaca’da tamamladı. Çocukluğundan beri hayali inşaat mühendisi olarak ülkesine hizmet etmekti. 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi inşaat mühendisliği bölümünü kazandı ve 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Mezuniyetinden sonra iş hayatına özel sektörde başladı. Yaklaşık on yıl boyunca inşaat sektöründe yatırım, projelendirme uygulama aşamalarında yurt içinde ve yurt dışında yönetici olarak deneyim kazandı. Bu süre içinde Türkmenistan, İtalya, İspanya, Fransa, Rusya gibi ülkelerde çağdaş kentsel mimari ve mühendislik alanında inceleme ve gözlemlerde bulundu.

Yurt içinde ve yurt dışında edindiği deneyimlerini kendi işinde kullanmayı tercih etmesi sebebiyle 2002 yılında kendi işini kurdu. Burada birçok projeye imza attı. Halen kendi kurduğu inşaat sektöründe faaliyet gösteren firmasında çalışmalarına devam etmektedir.

Ercan Çuhadar Türkiye’de inşaat sektörünün ekonominin lokomotifi olduğunu ve bu alandaki sorunların bileşenlerini iyi bilen bir teknik adam, aynı zamanda Turizm yatırımları, teknolojik binalar, inşaat sektöründe istihdam kalitesinin yükseltilmesi, İnşaat sektöründe proje, bütçe ve yatırımlar alanında deneyimli bir uzman olarak tanınmaktadır. Kamusal ve kurumsal liderlik alanında sertifikası bulunan Çuhadar girişimci, yüksek ikna yeteneği ile proje yönetiminde başarılı bir isimdir.

Yüksek teknokratlık özelliği yanında Çuhadar Atatürk”e ve onun çağdaş,laik ve  aydınlık yoluna bağlı Anadolu  halk kültürüne yakın ilgi duyan ve bu alanda sürekli olarak kendisini geliştiren bir kişidir.Müzikle yakından ilgili olan çuhadar aynı zamanda amatör olarak bağlama çalmaktadır.Ercan Çuhadar evli ve bir çocuk babasıdır..

IMG_1042 about

Yüksek teknokratlık özelliği yanında Anadolu ve halk kültürüne yakın ilgi duymakta ve bu alanda sürekli olarak kendisini geliştirmektedir. Hacı Bektaş-ı Veli, Yunus Emre, Mevlana gibi Anadolu aydınlanmasının temelini oluşturan düşünürlerimizin inanç ve dünya görüşlerinin araştırılması özel ilgi alanları arasındadır.

Yorumlara kapalı.